CARL ANDERSSON

Olja på pannå, signerad C; Anderson och daterad 1928.

"Sandstrand vid Witemölla (SKåne)", 41 x 54 cm.

Konditionsrapport

Repor och ställvis något krackelerad. Mindre skada på höger sida.

Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

+46 739-40 08 14
rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10496917 bukobject
    • 10496917 thumb
    • 10496918 thumb
    • 10496919 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    400
    41 EUR
    45 USD

    Budhistorik (3 bud)
    121 apr 16:13400SEK
    219 apr 13:16350SEK
    112 apr 19:37300SEK