MODERNA MUSEET, utställningsaffischer, 7 stycken, 1960 - tal och framåt.

Bladstrl. ca 50x30 - 70x100 cm. Oramade blad.

1. Utopier & Visioner.
2. Arkitekturmuseet.
3. Peggy Guggenheim.
4. Keiji Uematsu.
5. George Grosz.
6. Arp.
7. Sven Erixson.

Slitage och smärre skador.

Proveniens

Björn Springfeldt Family Collection.

Utropspris
1 500 SEK