FLYGOVERALL, Sannolikt använd inom det Amerikanska Flygvapnet , Marquardt & Schulz, 1900-talets mitt.

Bomull. Blixtlåsförsedda fickor. Delar av emblem vid ärmarna. Enligt etikett storlek 6. Ryggens längd ca 76 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Några emblem / märken saknas. Delar saknas. Blekt.

Utropspris
2 000 SEK