OKÄND KONSTNÄR 1800-TAL, olja på duk, ej signerad
Föreställande rysk generalmajor tillhörande Livhusarregementet under tsar Alexander I. 94 x 70 cm.
Revor och hål. Färgbortfall. Lagningar. Retuscher. Gulnad fernissa. Krackelyr.