OTTO BACHE, olja på duk, signerad
Förstudie till större målning. Föreställande en dansk soldat från det Dansk-Tyska kriget 1864. Ca 69 x 36 cm.
Sedvanligt ytslitage. Märken / mindre enstaka fläckar.