SKYLTDOCKA, Adel Rootstein Mannequins, London, 1900-talet andra hälft.

Kvinnofigur på kromad metallplatta. Skor av märket Victoria Ask, basker och klänning av märket Linzi Line medföljer. Etikettmärkt. Höjd 175 cm.

Slitage. Skador. Färgbortfall. Sprickor. Ett finger saknas.

Utropspris
1 500 SEK