ERIC ROHMAN, gouache, original / förlaga till filmaffisch, "Två bröder", 1927, signerad.
Två bröder : med Rudolph Schildkraut / Universal Film A.-B.
Bladstrl. 107x79 cm.
Repor. Märken. Slitage. Revor.
Filmaffischen ingår i Kunbliga Bibliotekets affisch samling :
http://libris.kb.se/bib/10292476