SIGVARD BERNADOTTE, matservis, 61 delar, porslin, "Christineholm" eller "Marianne Royal Blue", 2000-tal.

Åtta mattallrikar (diameter 26 cm), åtta sopptallrikar (diameter 22,5 cm), åtta desserttallrikar (diameter 20 cm), åtta assietter (diameter 17 cm), åtta skålar, två serveringsskålar, tre serveringsfat, två ugnsformar, lockterrin, såskanna, kakfat (ej monterat), åtta kaffekoppar med fat, sockerskål, gräddkanna, ett par ljusstakar.

Bruksskick. Defekt tårtfat, går ej att montera.

Formgiven 1999 inför millennieskiftet år 2000.

Utropspris
4 000 SEK