STOLAR, ett par, snarlika, kunglig dansk proveniens, 1800-talets andra hälft.

Mahogny med genombruten rygg samt fast stoppad sits och kopplade ben. Etikettmärkta och brännmärkta. En stol etikettmärkt "Amalienborg".

Bruksslitage, ställvis något hårdare. Senare klädsel. Renoverade. En stol med förlängda ben.

Utropspris
1 500 SEK