Tekanna, tolv tekoppar med fat, gräddkanna, sockerskål, åtta assietter, åtta äggkoppar.
Bruksskick. Två assietter och tre underfat med nagg. En assiett med lagat, mindre, nagg. Smärre missfärgningar.