TESERVIS, 31 delar, porslin, "Rosmarin", Rörstrand, Hertha Bengtsson, Rörstrand, 1900-talets tredje kvartal.

Tekanna, tolv tekoppar med fat, gräddkanna, sockerskål, åtta assietter, åtta äggkoppar.

Bruksskick. Två assietter och tre underfat med nagg. En assiett med lagat, mindre, nagg. Smärre missfärgningar.

Utropspris
3 000 SEK