Målat gjutjärn, järn och trä. Bord med skiva av trä, mått ca 103x63 cm, höjd ca 71 cm, märkt "Stockholms Bryggerier" Stolarnas sitthöjd ca 47 cm
Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Rostangrepp.