BUDDHA, brons. Japan, tidigt 1900-tal.

Sittande buddha i meditativ ställning, höjd exklusive ställ ca 14,5 cm. Träställ medföljer.

Skadat träställ, fläckar, repor, slitage-

Utropspris
3 000 SEK