WERNER WEST, stolar, 3 st, Wilh. Schaumans Fanerfabrik Ab Jyväskylä, 1940-tal. Urspr 912667

Konkav rygg, rund sits och kopplade ben. Bredd 49 cm, sitthöjd 42 cm, totalhöjd 71 cm. Stämpelmärkta.

Senare ytbehandling. Skruvar saknas. Enstaka fläckar.

Utropspris
3 000 SEK