Dekor i relief av groda och kräftor, diameter 32 cm.
Bruksskick.
Både Axel Andersson och hans två söner Albin och Albert signerade sina föremål "AE". Vem som signerat vad är svårt att avgöra.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10