Förgylld dekor på koboltblått botten.
6 tekoppar med fat,
6 assietter, diameter 17,5 cm.
10 kaffekoppar med fat (en kopp med kantspricka),
1 kanna, höjd 18 cm.
1 skål med lock, total höjd 11,5 cm.
1 mindre kanna med lock, längd 13 cm.
10 mindre assietter, diameter 15 cm
Bruksslitage, smuts, en kopp med spricka.