KAFFE- och TESERVISDELAR, 35 delar, porslin, Lomonosov, Ryssland 1900-tal, Sovjetiska stämplar.

Förgylld dekor på koboltblått botten.
6 tekoppar med fat,
6 assietter, diameter 17,5 cm.
10 kaffekoppar med fat (en kopp med kantspricka),
1 kanna, höjd 18 cm.
1 skål med lock, total höjd 11,5 cm.
1 mindre kanna med lock, längd 13 cm.
10 mindre assietter, diameter 15 cm

Bruksslitage, smuts, en kopp med spricka.

Utropspris
2 000 SEK