SKÅLAR, tre stycken, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av lärd man, vilandes vid vattnet mot landskapsbakgrund, diameter ca 13,8 cm. Undersida med produktionsmärkning i blått.

Slitage, en med smärre nagg

Utropspris
2 000 SEK