BYRÅ, rokoko, 1700-tal.

BYRÅ, rokoko, 1700-tal.

Fanerad med alm och rot. Konturerad form med tre lådor. Längd 114, djup 51, höjd 82 cm. Nyckel finns.

Sedvanligt ytslitage. Skador, maskstungen, torrsprickor. Restaurerad/kompletterad. Låset i nedersta byrån fungerar ej. Nyckel finns.

Utropspris
8 000 SEK