FRANZ SEIFERT, skulptur, brons, signerad F. Seifert, daterad Wien 1920 och numrerad 56/112.
Brevpress. Motiv av gråtande putti stående på kuvert. Sockel av sten. Total höjd 21 cm.
Smärre slitage. Nagg på sten.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
5 000 SEK