BRODERI på siden. Kina, Republik, tidigt 1900-tal.

Med motiv av Shoulao och Xi Wangmu. Överst med märkningen: Taixiang touhao kuduan, mått 158x71 cm.

Ramad. Ej examinerad ur ram, smärre fläckar, smärre veck.

Proveniens

Utropspris
5 000 SEK