Bestående av;
1 kaffekanna, modellnr 91A,
1 sockerskål med lock, modellnr 94,
1 gräddkanna, modellnr 189,
1 par ljusstakar, modellnr 502,
1 uppläggningsfat, modellnr 96,
1 lövformat fat, modellnr 357,
1 litet oktogonalt fat, modellnr 246 (nagg),
12 assietter, modellnr 28A (2 med nagg),
12 kaffekoppar med 15 fat, modellnr 102 (1 fat med spricka).
Nagg. Spricka. Bruksskick.