Bladstorlekar mellan 25,5 x 20 cm - 23,5 x 30,5 cm. Några med stämplar från Europa-Film AB och Bladh & Löfstedt på baksidan. Flera av dem är stillbilder från filmen "Möte i natten" (regi: Hasse Ekman. Skådespelare: Hasse Ekman, Eva Dahlbeck, Hugo Björne, Eivor Landström, Sigge Fürst, Carl Reinholdz, Tord Bernheim, Peter Lindgren)
Ej genomgången. Slitage, revor, nålmärken, hundöron.