Madeleine Pyk – en samling F769

BORDSLAMPA, för Precenta 1950/60-tal.

Plåtskärm, böjbart skaft med dekordel i trä, rund fot i gulmetall. Skaftet märkt AJH. Totalhöjd 35,5 cm, kupans diameter 25 cm.

Bruksslitage och smärre märken. Bucklor. Anlupen. Vinglig.

Utropspris
150 EUR