SERVISDELAR, 39 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndal, 1900-talets senare del.
Fat med hänklar, längd 27 cm.
Skål med uppsvängd hänkel, längd 17 cm.
Väggklocka, diameter 23 cm.
Kaffekanna.
Gräddkanna.
Sockerskål.
12 kaffekoppar med fat.
12 assietter, diameter 16 cm.
Två äggkoppar.
Ljusstake, höjd 13,5 cm.
Saltströare.
Askfat, 4 st och cigarettställ.
Sockerskålens lock med spricka. Slitage.