Vägglampor, ett par, 1900-talets mitt.
< 1m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklykta, tidigt 1900-tal.
2m 34s
Taklykta, tidigt 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ampel, 1800-talets slut, Nyrokoko.
4m 34s
500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Hilding Linnqvist, Vid lusthuset.
8m 34s
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK