Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

46 föremål
Coasters, ett par, silver, London, 1807.
5d 10 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bestick, 21 st, silver, 1900-tal.
1d 10 tim
4 201 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skål på fot, silver, GAB, Stockholm 1928.
4d 12 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Silver, 5 delar, 1900-tal.
5d 10 tim
Silver, 5 delar, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK