Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

42 föremål
Silver, 3 delar, Sverige.
5d
Silver, 3 delar, Sverige.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljusstakar, 2 st, barock, 1700-tal.
5d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljusstakar, ett par, 1900-tal.
22 tim 53m
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fat, 3 st, sterlingsilver, Peru, 1900-tal.
22 tim 55m
14 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK