Kan inte nå servern

Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Att ha olika belysningspunkter i hemmet skapar både harmoni och stämning – likväl förhöjer de hela intrycket. Lampan är lika mycket en egen möbel som allt annat i ditt hem då den skapar välmående och underlättar livet i hemmet. Bukowskis online-auktion har ett unikt urval av armaturer för just detta... Läs mer

 
25 föremål
Ljusstakar, ett par, 1900-tal.
17 tim 39m
Ljusstakar, ett par, 1900-tal.
Aktuellt bud
1 111 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Georg Jensen, ljusstake, kaffekanna, vas.
2d 18 tim
Georg Jensen, ljusstake, kaffekanna, vas.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Väggljusstake, 1900-tal.
6d 21 tim
Väggljusstake, 1900-tal.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oljelampa Sineumbralampa, 1800-tal.
17 tim 31m
Oljelampa Sineumbralampa, 1800-tal.
Aktuellt bud
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Appliquer ett par Louis XV-stil 1900-tal.
4d 20 tim
Appliquer ett par Louis XV-stil 1900-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.