Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
32 föremål
Skåp, Kina, omkring 1900.
1d 23 tim
Skåp, Kina, omkring 1900.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, senbarock, 1700-tal.
23 tim 20m
Skåp, senbarock, 1700-tal.
Aktuellt bud
5 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Vitrinskåp, samtida.
4d
Vitrinskåp, samtida.
Inga bud
Utropspris
6 000 SEK
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
6d
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
Aktuellt bud
3 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Skänk, 1800-tal.
23 tim 8m
Skänk, 1800-tal.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lådfack, 1800-tal.
6d 1 tim
Lådfack, 1800-tal.
Aktuellt bud
550 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Byrå, omkring 1900.
4d
Byrå, omkring 1900.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå, 1800-tal.
2 tim 12m
Byrå, 1800-tal.
Aktuellt bud
7 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå, Gustaviansk stil.
2 tim 14m
Byrå, Gustaviansk stil.
Aktuellt bud
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal.
6d
Sideboard, 1950/60-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.