Skåp, gustavianskt, 1700-talets slut.
3m 27s
12 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Keshan, ca 382 x 303 cm.
4m 27s
5 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Pall, 1900-tal.
6m 27s
Pall, 1900-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Kashmar, ca 347 x 242 cm.
8m 27s
6 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Pall, omkring 1900.
10m 27s
Pall, omkring 1900.
3 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Armband, 2 st, 18K guld, varav ett Balestra.
12m 26s
22 100 SEK
Utropspris
15 000 SEK