Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
20 föremål
Pierre Olofsson, färglitografi.
5d 15 tim
Pierre Olofsson, färglitografi.
Aktuellt bud
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Na Wei, "The Bamboo and Rock Landscape" 2018.
4d 16 tim
Na Wei, "The Bamboo and Rock Landscape" 2018.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Zao Wou-ki, Composition.
10 tim 53m
Zao Wou-ki, Composition.
Aktuellt bud
27 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Karl Axel Pehrson, "Mazurka".
5d 15 tim
Karl Axel Pehrson, "Mazurka".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ola Billgren, litografier, 2 st.
4d 16 tim
Ola Billgren, litografier, 2 st.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jan Håfström, "Mr. Walker på Færøerne".
2d 16 tim
Jan Håfström, "Mr. Walker på Færøerne".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Arne Jones, Utan titel.
5d 13 tim
Arne Jones, Utan titel.
Aktuellt bud
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Karl Axel Pehrson, Utan titel.
5d 15 tim
Karl Axel Pehrson, Utan titel.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Jules Schyl, litografier, 3 st.
5d 14 tim
Jules Schyl, litografier, 3 st.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.