Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
54 föremål
AKAY, "Akayism".
3d
AKAY, "Akayism".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AKAY, "Pleasure".
4d 16 tim
AKAY, "Pleasure".
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Zorn, "Grunt".
17m 46s
Anders Zorn, "Grunt".
Aktuellt bud
11 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Antoni Clavé, Utan titel.
3d 19 tim
Antoni Clavé, Utan titel.
Aktuellt bud
1 005 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Johan De Geer, "Påskön".
21 tim 11m
Carl Johan De Geer, "Påskön".
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Johan De Geer, "Stjärnan".
21 tim 5m
Carl Johan De Geer, "Stjärnan".
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
21 tim 7m
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Aktuellt bud
350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
7d 2 tim
Enrico Baj, "Garofano".
Aktuellt bud
333 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Enrico Baj, Utan titel.
4d 17 tim
Enrico Baj, Utan titel.
Aktuellt bud
333 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
5d 22 tim
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
Aktuellt bud
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Young, Sultan Selim Khan I.
22 tim 47m
John Young, Sultan Selim Khan I.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
John Young, Sultan Soliman Khan I.
3d 21 tim
John Young, Sultan Soliman Khan I.
Aktuellt bud
3 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
5d 21 tim
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Linn Fernström, "Prata bubbla".
3d 21 tim
Linn Fernström, "Prata bubbla".
Aktuellt bud
7 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Makode Linde, "Gustav V".
3d 21 tim
Makode Linde, "Gustav V".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Max Ernst, "Oiseau vierge".
3d 18 tim
Max Ernst, "Oiseau vierge".
Aktuellt bud
1 234 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
23 tim 17m
Max Mikael Book, "Timex".
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
6d
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yrjö Edelmann, "Wrapped Christmas Goat".
15m 45s
Yrjö Edelmann, "Wrapped Christmas Goat".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yrjö Edelmann, "Wrapped Christmas Tree".
45m 45s
Yrjö Edelmann, "Wrapped Christmas Tree".
Aktuellt bud
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.