Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
23 föremål
Lauri Ahlgrén, "Lidon tuntematon".
2 tim 19m
Lauri Ahlgrén, "Lidon tuntematon".
Aktuellt bud
130 EUR
Utropspris
200 EUR
Päivi Lempinen, Tält.
20 tim 51m
Päivi Lempinen, Tält.
Aktuellt bud
100 EUR
Utropspris
200 EUR
Pablo Picasso, efter. "Harlequin".
23 tim 17m
Pablo Picasso, efter. "Harlequin".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
"Maisema-aihe" (Landskapmotiv).
21 tim 18m
"Maisema-aihe" (Landskapmotiv).
Aktuellt bud
130 EUR
Utropspris
250 EUR
Unto Koistinen, Kvinnosällskap.
4d 2 tim
Unto Koistinen, Kvinnosällskap.
Aktuellt bud
200 EUR
Utropspris
300 EUR
Hannu Väisänen, Utan titel.
6d 2 tim
Hannu Väisänen, Utan titel.
Aktuellt bud
220 EUR
Utropspris
300 EUR
Georges Braque, "Ciel Gris II".
4d 2 tim
Georges Braque, "Ciel Gris II".
Aktuellt bud
200 EUR
Utropspris
400 EUR
Louise Lawler, "Misugoshi: Three Flags (swiped)".
3d
Louise Lawler, "Misugoshi: Three Flags (swiped)".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
4d
Max Mikael Book, "Timex".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
2d 2 tim
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
Aktuellt bud
1 150 EUR
Utropspris
800 EUR
Linn Fernström, "Prata bubbla".
6d 22 tim
Linn Fernström, "Prata bubbla".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.