Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
34 föremål
James Coignard, Svart fågel.
1d 22 tim
James Coignard, Svart fågel.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
19 tim 58m
Yrjö Edelmann, Utan titel.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hughie O´Donoghue, Utan titel.
4d 18 tim
Hughie O´Donoghue, Utan titel.
Aktuellt bud
2 750 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Victor Vasarely, "Louisiana 3".
1d 21 tim
Victor Vasarely, "Louisiana 3".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Franco Costa, "The Ocean's Champion crop".
1d 17 tim
Franco Costa, "The Ocean's Champion crop".
Aktuellt bud
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Arne Jones, Utan titel.
6d 19 tim
Arne Jones, Utan titel.
Aktuellt bud
403 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
6d 18 tim
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Aktuellt bud
1 111 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Wrapped Bottle".
6d 18 tim
Yrjö Edelmann, "Wrapped Bottle".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Makode Linde, "Gustav V".
18 tim 8m
Makode Linde, "Gustav V".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jan Håfström, "Mr. Walker på Færøerne".
3d 22 tim
Jan Håfström, "Mr. Walker på Færøerne".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Günter Frühtrunk, "Staccato".
6d 18 tim
Günter Frühtrunk, "Staccato".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Andy Warhol, efter, "Brillo".
3d 19 tim
Andy Warhol, efter, "Brillo".
Aktuellt bud
21 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Jean Dubuffet, , "Le Guerrier" 1958.
3d 22 tim
Jean Dubuffet, , "Le Guerrier" 1958.
Aktuellt bud
5 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.