Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
27 föremål
Bengt Orup, utan titel.
14 tim 6m
Bengt Orup, utan titel.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Franco Costa, "Stand by to luff up".
14 tim 12m
Franco Costa, "Stand by to luff up".
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Zao Wou-ki, Composition.
1d 8 tim
Zao Wou-ki, Composition.
Aktuellt bud
27 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Jan Håfström, "Mr. Walker på Færøerne".
3d 14 tim
Jan Håfström, "Mr. Walker på Færøerne".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Jean Dubuffet, , "Le Guerrier" 1958.
3d 14 tim
Jean Dubuffet, , "Le Guerrier" 1958.
Aktuellt bud
5 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ola Billgren, litografier, 2 st.
5d 14 tim
Ola Billgren, litografier, 2 st.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Arne Jones, Utan titel.
6d 11 tim
Arne Jones, Utan titel.
Aktuellt bud
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Karl Axel Pehrson, Utan titel.
6d 13 tim
Karl Axel Pehrson, Utan titel.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.