Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
27 föremål
Lennart Jirlow, Bokhandlaren.
2d 10 tim
Lennart Jirlow, Bokhandlaren.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Zorn, "Sommar".
3d 16 tim
Anders Zorn, "Sommar".
Aktuellt bud
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Raul Meel, "Windows and Landscape 5".
2d 12 tim
Raul Meel, "Windows and Landscape 5".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Rolf Hanson, "Happy Sad".
3d 12 tim
Rolf Hanson, "Happy Sad".
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Madeleine Pyk, "I ateljén".
2d 12 tim
Madeleine Pyk, "I ateljén".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
16 tim 4m
Enrico Baj, "Garofano".
Aktuellt bud
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AKAY, Reason for Living.
5d 11 tim
AKAY, Reason for Living.
Aktuellt bud
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
6d 13 tim
Max Mikael Book, "Timex".
Aktuellt bud
2 750 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Lennart Jirlow, Cyklisten.
2d 10 tim
Lennart Jirlow, Cyklisten.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
James Coignard, Utan titel.
3d 14 tim
James Coignard, Utan titel.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lennart Jirlow, Vid växthuset.
2d 10 tim
Lennart Jirlow, Vid växthuset.
Aktuellt bud
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Peter Dahl, Utan titel.
1d 11 tim
Peter Dahl, Utan titel.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
4d 10 tim
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
3d 13 tim
Yrjö Edelmann, Utan titel.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Peter Dahl, Tre gracer.
3d 13 tim
Peter Dahl, Tre gracer.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.