Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
32 föremål
Linn Fernström, "Prata bubbla".
3d 4 tim
Linn Fernström, "Prata bubbla".
Aktuellt bud
7 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
3 tim 35m
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Aktuellt bud
350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Johan De Geer, "Stjärnan".
3 tim 33m
Carl Johan De Geer, "Stjärnan".
Aktuellt bud
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Makode Linde, "Gustav V".
3d 3 tim
Makode Linde, "Gustav V".
Aktuellt bud
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lauri Ahlgrén, "Blå dröm".
5d 6 tim
Lauri Ahlgrén, "Blå dröm".
Aktuellt bud
120 EUR
Utropspris
250 EUR
Lena Linderholm, Stilleben med blommor.
8 tim 39m
Lena Linderholm, Stilleben med blommor.
Aktuellt bud
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Antoni Clavé, Utan titel.
3d 2 tim
Antoni Clavé, Utan titel.
Aktuellt bud
1 005 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AKAY, "Pleasure".
3d 22 tim
AKAY, "Pleasure".
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AKAY, "Akayism".
2d 6 tim
AKAY, "Akayism".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Johan De Geer, "Påskön".
3 tim 39m
Carl Johan De Geer, "Påskön".
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.