Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

76 föremål
Soffbord, 1970-tal.
1d 10 tim
Soffbord, 1970-tal.
4 644 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
8 tim 13m
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
1d 9 tim
14 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
3d 11 tim
11 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
1d 9 tim
Soffa, R.O.O.M.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
IKEA, Sideboard, "Ladoga", 1960-tal.
1d 7 tim
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
4d 8 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
3d 9 tim
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Byrå, 1930/40-tal.
11 tim 5m
Byrå, 1930/40-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, "Charles", Jio möbler, samtida.
6d 9 tim
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Fåtölj med fotpall, Jio Möbler.
6d 9 tim
400 SEK
Utropspris
4 500 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
5d 10 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karmstolar, ett par, "Salome", Slettvoll.
11 tim 23m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
6d 9 tim
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa, Slettvoll, Norge.
6d 8 tim
Soffa, Slettvoll, Norge.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffa, Jio Möbler.
6d 9 tim
Soffa, Jio Möbler.
Inga bud
Utropspris
12 000 SEK