Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

69 föremål
Soffbord, samtida.
1 tim 5m
Soffbord, samtida.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
4d 22 tim
Soffa, R.O.O.M.
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Karmstolar, ett par, "Salome", Slettvoll.
4d
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
7d
5 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Soffa, 1900-talets andra hälft.
20 tim 1m
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
4d 22 tim
1 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Byrå, "Abisko", Mavis, samtida.
1d 17 tim
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
3d 20 tim
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1970-tal.
4d 23 tim
Soffbord, 1970-tal.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dagbädd, "Dicentra", Søren Lund, Danmark.
4d
11 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Bruno Mathsson, fåtölj, "Jetson", Dux.
13m 59s
7 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK