Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

133 föremål
Karmstolar, ett par, "Salome", Slettvoll.
1d 17 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampor, ett par, Bergboms.
5d 11 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ulla & Gustav Kraitz, skålfat, stengods.
1d 13 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Wilke Adolfsson, vas, graal.
4d 18 tim
Wilke Adolfsson, vas, graal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets mitt.
15 tim 42m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
2d 15 tim
Soffa, R.O.O.M.
400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
4d 15 tim
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK