Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
40 föremål
Spegel, 1900-talets mitt.
13m 24s
Spegel, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lampbord, 1900-talets början.
6d
Lampbord, 1900-talets början.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord med lampor. 1900-talets mitt.
2d
Bord med lampor. 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1900-talets andra hälft.
1d 3 tim
Byrå, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud
750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1900-talets första hälft.
4d
Byrå, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
2d 1 tim
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Matbord, 1800-talets andra hälft.
4d
Matbord, 1800-talets andra hälft.
Aktuellt bud
4 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Skåp, gustavianskt, 1700-talets slut.
6d
Skåp, gustavianskt, 1700-talets slut.
Aktuellt bud
2 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
4d 23 tim
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
4d 2 tim
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
11 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Skänk, "Signum Gustavus", 1900-talets slut.
1d
Skänk, "Signum Gustavus", 1900-talets slut.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.