Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
51 föremål
Bord, 1900-talets mitt.
6d 1 tim
Bord, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel med hylla, 1900-talets mitt.
22 tim 49m
Spegel med hylla, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp, allmoge, 1800-talets mitt.
3d 22 tim
Skåp, allmoge, 1800-talets mitt.
Aktuellt bud
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Boksnurra, 1900-talets första hälft.
5d
Boksnurra, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
8d 1 tim
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar, 4 st, 1900-talets andra hälft.
1d 20 tim
Stolar, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, Art Deco, 1900-talets första hälft.
2d 20 tim
Soffbord, Art Deco, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.