Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
53 föremål
Spegel, 1900-talets mitt.
3 tim 15m
Spegel, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lampbord, 1900-talets början.
6d 3 tim
Lampbord, 1900-talets början.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, 1900-talets andra hälft.
1d 6 tim
Byrå, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud
750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Boksnurra, 1900-talets första hälft.
2d 6 tim
Boksnurra, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, 1800-talets andra hälft.
4d 3 tim
Matbord, 1800-talets andra hälft.
Aktuellt bud
4 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
2d 4 tim
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft.
5 tim 49m
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
5d 2 tim
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
4d 5 tim
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
11 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Stolar, 4 st, 1900-talets senare del.
5 tim 33m
Stolar, 4 st, 1900-talets senare del.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.