Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
52 föremål
Soffa 1900-talets mitt.
1d 18 tim
Soffa 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 100 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Bord, 1900-talets mitt.
5d
Bord, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp, allmoge, 1800-talets mitt.
2d 21 tim
Skåp, allmoge, 1800-talets mitt.
Aktuellt bud
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel, senempire, 1800-talets mitt.
7d
Spegel, senempire, 1800-talets mitt.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jalusiskåp, 1900-talets första hälft.
3d
Jalusiskåp, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jalusiskåp, 1900-talets första hälft.
3d
Jalusiskåp, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft.
3d
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klädskåp, 1900-talets första hälft.
3d
Klädskåp, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
7d
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar, 4 st, 1900-talets andra hälft.
19 tim 7m
Stolar, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, Art Deco, 1900-talets första hälft.
1d 19 tim
Soffbord, Art Deco, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.