Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
50 föremål
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
5d 1 tim
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-talets mitt.
1d 1 tim
Byrå, rokokostil, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, Rokoko, 1700-talets mitt.
6d 1 tim
Byrå, Rokoko, 1700-talets mitt.
Aktuellt bud
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, jugend, 1900-talets början.
5d 21 tim
Bord, jugend, 1900-talets början.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, 1900-talets mitt.
6d 22 tim
Byrå, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, senempire, 1800-talets mitt.
5d 1 tim
Spegel, senempire, 1800-talets mitt.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, 6 st, 1900-talets mitt.
1d 1 tim
Stolar, 6 st, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
5d 1 tim
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, 1900-talets andra hälft.
5d
Byrå, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Boksnurra, 1900-talets första hälft.
2d
Boksnurra, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud
950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1900-talets mitt.
3d 1 tim
Bord, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp, allmoge, 1800-talets mitt.
22 tim 28m
Skåp, allmoge, 1800-talets mitt.
Aktuellt bud
4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.