Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
55 föremål
Bänk, 1900-talets andra hälft.
2d 1 tim
Bänk, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lampbord, 1900-talets början.
53m 50s
Lampbord, 1900-talets början.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, gustaviansk, 1700-talets slut.
2d
Spegel, gustaviansk, 1700-talets slut.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp  1900-talets mitt.
3 tim 43m
Skåp 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Gustaviansk, 1700-talets slut.
51m 50s
Soffa, Gustaviansk, 1700-talets slut.
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Skrivbord, 1800-talets slut.
4d 3 tim
Skrivbord, 1800-talets slut.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.