Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
61 föremål
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
2 tim 25m
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
38 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Bänk, 1900-talets andra hälft.
4d
Bänk, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp  1900-talets mitt.
2d 3 tim
Skåp 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lampbord, 1900-talets början.
2d
Lampbord, 1900-talets början.
Aktuellt bud
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skrivbord, Rokokostil, 1900-talets andra hälft.
4d
Skrivbord, Rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, gustaviansk, 1700-talets slut.
3d 23 tim
Spegel, gustaviansk, 1700-talets slut.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sängbord, ett par, omkring 1900-talets mitt.
4d
Sängbord, ett par, omkring 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
22 tim 55m
Spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.