Kan inte nå servern

Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

 
54 föremål
Fåtölj Swedish Modern 1940-tal.
5d 6 tim
Fåtölj Swedish Modern 1940-tal.
Aktuellt bud
7 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Fåtölj Swedish Modern 1940-tal.
5d 6 tim
Fåtölj Swedish Modern 1940-tal.
Aktuellt bud
5 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
8 tim 30m
Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
Aktuellt bud
20 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
2d 10 tim
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
Aktuellt bud
40 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Pall, 1900-tal.
1d 8 tim
Pall, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Puderstol, 1700-tal.
7 tim 28m
Puderstol, 1700-tal.
Aktuellt bud
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar, 6 + 2, Windsor-modell, Gemla.
4d 6 tim
Stolar, 6 + 2, Windsor-modell, Gemla.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.