Kan inte nå servern

Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Att ha olika belysningspunkter i hemmet skapar både harmoni och stämning – likväl förhöjer de hela intrycket. Lampan är lika mycket en egen möbel som allt annat i ditt hem då den skapar välmående och underlättar livet i hemmet. Bukowskis online-auktion har ett unikt urval av armaturer för just detta... Läs mer

 
51 föremål
Takampel, alabaster, 1920-tal.
4d 1 tim
Takampel, alabaster, 1920-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Takampel, alabaster, 1920-tal.
4d 22 tim
Takampel, alabaster, 1920-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takkrona, rokokostil, tidigt 1900-tal.
5d 23 tim
Takkrona, rokokostil, tidigt 1900-tal.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Richard Hutten, taklampa, "Dandelion", Moooi.
3d
Richard Hutten, taklampa, "Dandelion", Moooi.
Aktuellt bud
1 010 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Väggljusstake, 1900-tal.
6d 2 tim
Väggljusstake, 1900-tal.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Georg Jensen, ljusstake, kaffekanna, vas.
1d 23 tim
Georg Jensen, ljusstake, kaffekanna, vas.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oi Soi Oi, taklampa, "Indochina umbrella".
3d
Oi Soi Oi, taklampa, "Indochina umbrella".
Aktuellt bud
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.