Kan inte nå servern

Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Att ha olika belysningspunkter i hemmet skapar både harmoni och stämning – likväl förhöjer de hela intrycket. Lampan är lika mycket en egen möbel som allt annat i ditt hem då den skapar välmående och underlättar livet i hemmet. Bukowskis online-auktion har ett unikt urval av armaturer för just detta... Läs mer

 
224 föremål
Golvlampa, 1940-tal.
6d
Golvlampa, 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampa, Murano, Italien, samtida.
5d 23 tim
Vägglampa, Murano, Italien, samtida.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
7 500 SEK
Golvkandelaber, 1800-tal.
5d 22 tim
Golvkandelaber, 1800-tal.
Aktuellt bud
2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bordslampa, 1930-tal.
4d 17 tim
Bordslampa, 1930-tal.
Aktuellt bud
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.