239 föremål
Bordslampa, omkring år 1900.
1d 23 tim
Bordslampa, omkring år 1900.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1900-talets mitt,
1 tim 24m
Golvlampa, 1900-talets mitt,
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1960-tal.
44m 30s
Golvlampa, 1960-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal.
12m 30s
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampor, ett par, Italien, 1970-tal.
1d 1 tim
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampa 1900-talets mitt.
6d
Vägglampa 1900-talets mitt.
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Vägglampa, 1950-60-tal.
2d
Vägglampa, 1950-60-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takkrona, rokokostil, tidigt 1900-tal.
1 tim 22m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, 1930-tal.
5d 20 tim
Bordslampa, 1930-tal.
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Bordslampor, 3 st, 1900-talets mitt.
4m 30s
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft.
2d
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Väggljusstake, 1900-tal.
4 tim 16m
Väggljusstake, 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, Luxus, 1900-talets slut.
30m 30s
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takkrona, 1800-talets slut.
2d 1 tim
Takkrona, 1800-talets slut.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Takampel, alabaster, 1920-tal.
23 tim 10m
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK