Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

49 föremål
Vägglampetter 4 st sent 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Artek, Taklampor, 2 st TW003, Tapio Wirkkala.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, "Gustav", Lyktan, 1970/80-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampa Italien 1970/80-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona sekelskifte 1900.
7 850 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vägglampetter ett par 1900-talets slut.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Tyringe 1900-talets mitt.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampor ett par EWÅ 1900-talets senare del.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljusstakar ett par gustaviansk stil ca 1900.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljuskrona sengustaviansk omkring 1800.
4 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Taklampor 2 st Kina 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
5 000 SEK
Ljuskrona, omkring 1900.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Byrå 1800-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampor, 2 st, 1940-50-tal, opalglas.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa 1950-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampetter ett par 1900-talets senare del.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa art deco, troligen Böhlmark 1930-tal.
700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vägglampa, Italien 1970-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Takampel, jugend, tidigt 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK